logo
logo
logo

ДРАМА ВО ГАЗИ БАБА: Се тепале мајка и ќерка

Vecer | 25.05.2023

ДРАМА ВО ГАЗИ БАБА: Се тепале мајка и ќерка

Полицијата вчера добила пријава за нарушен јавен ред и мир во скопската населба, Гази Баба.

Имено, според информациите од МВР, станувало збор за меѓусебна пресметка помеѓу мајка и ќерка.

Двете жени на возраст од 69 и 50 години претходно се расправале, поради што и биле пријавени во полицијата.

- По целосно документирање на случајот ќе следува и соодветен поднесок, велат од МВР.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk