logo
logo
logo

ВМРО-ДПМНЕ:

Черепот од притвор во Бугарија и од американската црна листа со амин на Груби до партнер во бизнис со Македонија

Vecer | 03.10.2023

Черепот од притвор во Бугарија и од американската црна листа со амин на Груби до партнер во бизнис со Македонија

Васил Божков-Черепот од притвор во Бугарија и од американската црна листа со амин на Груби до партнер во бизнис со Македонија? Огласот на Лотарија за избор на фирма со која истата ќе формира три нови друштва е како скица за бугарската 8888.бг на Черепот, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Черепот е лице кое се сомничи и се доведува во врска со сериозни кривични дела, но и со врски со Пригожин и Русија.

Кој е мотивот власта, а пред се Груби од истиот да сакаат да направат бизнис партнер на Македонија?

ЈО да отвори истрага и да го испита случајот околу огласот кој го распиша Лотарија“, се вели во партиското соопштение.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk