logo
logo
logo

ВМРО-ДПМНЕ:

Ако е толку очајна ситуацијата како што вели СДС, нека закаже избори, па тогаш ќе видат колку поразени ќе бидат

Vecer | 23.09.2023

Ако е толку очајна ситуацијата како што вели СДС, нека закаже избори, па тогаш ќе видат колку поразени ќе бидат

СДС наместо да пишува соопштенија полни со лаги и манипулации, нека си ги решат прво проблемите во својот двор., порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

- И ако е толку очајна ситуацијата како што СДС вели преку своите гласила, тогаш нека се осмели да закаже избори, па тогаш ќе видат колку поразени ќе бидат.

Вознемиреноста на СДС секој ден се воочува и е се поочигледна.

Јасно може да се воочи дека СДС е највознемирена поради две работи, првата е пропаста на стратегијата и кампањата дека Груевски ја води ВМРО-ДПМНЕ, a втората е дека пропаѓа оската ДУИ-СДС и делови од опозицијата за уставни измени. Крајот на власта се ближи!, се вели во партиското соопштение.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk