logo
logo
logo

Ахмети: Нема договор со ВМРО-ДПМНЕ за да се изгласаат уставните измени

Vecer | 18.09.2023

Ахмети: Нема договор со ВМРО-ДПМНЕ за да се изгласаат уставните измени

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во интервју за ТВ 21 зборува за острата реакција на јавноста зошто сега се случуваат измените на Кривичниот законик, при што се истакнуваше дека има договор со ВМРО-ДПМНЕ во врска со уставните измени.

„Нема никаков доворор со ВМРО-ДПМНЕ за да се изгласаат уставните измени. ВМРО-ДПМНЕ го кажа јавно својот став дека нема да ги изгласа уставните измени под бугарски диктат. Ние овде имаме огромни разлики, ова е многу жешка тема, тема која бара многу концентриран пристап. Ние овде се разликуваме многу со ВМРО-ДПМНЕ“, изјави Ахмети.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk