logo
logo
logo

69-годишен неготинец пронајден починат на работното место

Vecer | 07.01.2022

69-годишен неготинец пронајден починат на работното место

Неготинец е пронајден починат на работно место, потврди портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Случајот бил пријавен синоќа во 19:24 часот во Полициската станица Неготино. Станува збор за 69-годишен човек, кој работел во фирма во неготинско село.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е дадено за обдукција.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk