logo
logo
logo

Меџити: Во администрација СПИСОЦИ СО ЗАКАНИ ДА СЕ ПОЈАВАТ НА СОБИРОТ НА АРТАНИСТИТЕ во Чаир

Vecer | 18.03.2023

Меџити: Во администрација СПИСОЦИ СО ЗАКАНИ ДА СЕ ПОЈАВАТ НА СОБИРОТ НА АРТАНИСТИТЕ во Чаир

Еден од предводниците на огнените од ДУИ и потпретседател, Изет Меџити се изјасни за собирот организиран од Кабинетот на вицепремиерот Артан Груби, за кој тој водеше кампања со парите на Албанците и кој, според него, е обид да се оправда незаслужената позиција што ја има.

Меџити нема да учествува на собирот, бидејќи тоа е собир организиран со притисоци врз гласачите што ги подели.

„Не сме поканети. Тоа е собир на артанисти. Ја тероризираа јавната и државната администрација, добиваат списоци со закани кој ќе учествува. Ќе се носат од сите градови, секаде“, рече потпретседателот на ДУИ Меџити.

Инаку, во понеделник во салата „Шабан Трстена“ во Чаир, во 19 часот, Артан Груби и неговата извршна власт ќе одржат собир со присуство на претседателот на ДУИ Али Ахмети

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk