Не е тајна дека родителството е тешка работа, особено кога треба да бидете надвор од домот со бебе. Сепак, секој знае дека не треба да се остава бебе само на под, особено на јавни места како што е трговскиот центар.

Еден пар само го стори тоа и ги шокираше сите присутни.

Видеото што кое се прошири на социјални мрежи покажува бизарна ситуација: додека парот седи на маса и ужива во оброкот во трговскиот центар, бебето лежи на студениот, тврд под.

Девојчето кое снимаше не можеше да им поверува на своите очи, поради што одлучи да ја сними оваа необична сцена.

Други корисници на TikTok беа згрозени од глетката, а многумина го посочија проблемот со хигиената на вакви јавни места, пренесува Мирор

„Тоа не е куче“, „Тоа е тажно, сирото дете“, се само некои од коментарите под снимката.

Видеото стана вирално, а оние што го споделија ги предупредија родителите никогаш да не ги ставаат своите деца на под во ситуации кога не знаат колку е чиста површината или кој ги фрлил наоколу.

@wclipstoLady lays her baby on the floor in the food court ##fypシ ##xyzbca ##crazy ##baby♬ original sound – Jaygunna