logo
logo
logo

Целосен хаос и метеж во Њујорк и Лондон пред празниците (ВИДЕО)

Vecer | 11.12.2023

Целосен хаос и метеж во Њујорк и Лондон пред празниците (ВИДЕО)

„Ако размислувавте да го посетите Њујорк за Божиќ - немојте“, напиша tiktoker заедно со видеото од толпата на улица. „Бев заробена во оваа толпа 15 минути“, додаде таа. „Никогаш не било вака страшно“, „Цел живот живеам во Њујорк и никогаш не било толку страшно“, „Живеев и работев во Њујорк повеќе од 20 години. Оваа година е катастрофа“,коментираа њујорчаните подолу.

@alyssaarvotti Not worth it. I was stuck in this crowd for about 15 minutes #fyp #foryou #boyfriend #xyzbca ♬ Elf - Main Theme - Geek Music

Слична ситуација можеше да се види и во Лондон.

@sofigioffreda oxford street on a random saturday in december 💀🥲 #londonlife #londonstruggles #londonchristmas #londonxmas #xmasshopping #londontiktok ♬ Oh No - Kreepa

„Оксфорд Стрит во обична празнична сабота“, напишал еден тиктокер со видео од слична сцена како во Њујорк. „Замислете низ овој метеж да се обидете да се вратите дома од работа“, додаде таа.

„Дома одев два часа пешки бидејќи не можев ни да помислам на автобус или метро“, „Животот во Лондон овие денови е неподнослив“, пишуваат лондончани.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk