logo
logo
logo

СТАНА НАЈУБАВАТА БРАДЕСТА ДИВА КОЈА ГО ЗДРМА СВЕТОТ: Ги шокираше обожавателите со објавата дека има СИДА, а еве како изгледа денес

Vecer | 25.03.2023

СТАНА НАЈУБАВАТА БРАДЕСТА ДИВА КОЈА ГО ЗДРМА СВЕТОТ: Ги шокираше обожавателите со објавата дека има СИДА, а еве како изгледа денес

Кончита Вруст, која многумина ја обожаваат, денес изгледа нешто поинаку од порано, па реши да се врати на сцената.

Кончита Вруст направи вистинска врева на светската сцена кога победи на Евровизија 2014 година. Со својот настап и изглед таа гордо гледаше на традиционалното и конзервативно општество со желба да ги уништи табуата и предрасудите.

Необичен изглед и комбинација на некомпатибилното е заштитен знак на Томас Том Нојвирт, односно Кончита.

Австриецот набрзо го доби прекарот „Брадестиот џин“, бидејќи на сцената се појави маскиран во жена, со брада.

Имено, таа на сцената се појави во тесен златен фустан, со долга темна коса и густа брада што и го покриваше лицето, а многумина ја споредија со Израелката Дана Интернешнл, која победи на Евровизија во 1998 година како прва трансродова победничка на таа музика. конкуренција.пишува showbuzz.hr.

 

И покрај тоа што со својот настап ја потресе цела Европа, Кончита се повлече од јавноста. Сепак, неодамна беше снимен по долго време, на премиерата на мјузиклот „Ромео и Јулија: Љубовта е се“ во Берлин. За таа прилика избра тесен црн фустан со ремен и полупроѕирен долен дел, а покажа и дека денес не се откажува од својот заштитен знак – густата црна брада на лицето. Единствената промена кај неа е малку пократката коса.

 

Кончита почнала да се занимава со музика кога била под името Томас Нојвирт, во бендот Jetzt Anders, а првите знаци на женствено однесување ги покажала уште како дете. Носела фустани, но само на безбедно во својот дом бидејќи не се осмелила така облечена да се појави во јавноста.

И после сите овие години сите ја знаат како жена со брада која секогаш кога ќе се појави шокираше, а пред четири години на својот профил на Инстаграм ја објави веста дека е заразена со ХИВ вирусот и дека била принудена да  излезе со оваа информација поради закани од нејзиното поранешно момче, пишува showbuzz.hr.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk