Зеленски го прекори западот

26-05-2022

Украинскиот претседател Волидимир Зеленски конкретно ги нападна поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер и Њујорк Тајмс затоа што сугерираа дека …

зеленски

ЗЕЛЕНСКИ ГО НАВРЕДИ КИСИНЏЕР: Излезе од длабокото минато, зборува за Украина како е во Минхен во 1938

26-05-2022

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го критикуваше поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер, кој посочи дека мировните преговори треба да бидат …

ПОСТОИ ПЛАН „БАРБАРОСА 2“! Фински политиколог: Целта на НАТО – распад на Русија, Финска и Шведска се дел од маневрот за Трета светска војна

26-05-2022

САД и Велика Британија сакаат да предизвикаат воен конфликт меѓу Русија и Финска, изјави финскиот политиколог Јохан Бекман во интервју …