Арсовска на средба со сопственици на индустриски објекти: 24 часа достапни општински служби и подобра инфраструктура

21-10-2021

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Данела Арсовска денеска имаше средба со сопственици на индустриски …

Утре сончево време

21-10-2021

Утре наутро по одделни котлини и речни долини со појава на магла и ниска облачност. Преку денот сончево со мала …