Утре нови цени на горивата

04-06-2023

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе одлучува за новите цени на горивата. СпореД последната одлука на РКЕ, за половина денар …

НОВО ПОСКАПУВАЊЕ НА ГОРИВАТА

29-05-2023

Од полноќ за половина денар поскапуваат Еуросупер БС-98 и Екстра лесното масло за домаќинство. Цената на Еуросупер БС-95 и Еуродизелот …

Македонската IT компанија BtoBet, заедно со сестринските компании, се продаде за неверојатни една милијарда и двесте милиони долари

26-05-2023

Една од најголемите светски компании за мобилни игри и казино, Aristocrat Leisure Limited, со седиште во Австралија, склучи договор за аквизиција на …