logo
logo
logo

20 илјади евра за тим билдинг на вработените во Државна видеолотарија, ЌЕ ВОЗАТ КАЈАЦИ И ВЕЛОСИПЕДИ

Vecer | 27.09.2023

20 илјади евра за тим билдинг на вработените во Државна видеолотарија, ЌЕ ВОЗАТ КАЈАЦИ И ВЕЛОСИПЕДИ

Вработените во Државна видеолотарија со 20 илјади евра ќе ги зајакнат општествените односи и тимскиот дух преку тим билдинг кој ќе го организира Бадемтур од Скопје, објави порталот 4news.

Според информациите, максималниот број на учесници ќе биде 40, односно секој учесник ќе кошта по минимум 500 евра.

Ќе бидат сместени во хотел со појадок и шведска маса, а дел ќе бидат и со полн пансион во еднокреветна соба. Две лива ќе користат двокреветна соба.

Со државни пари вработените ќе возат велосипеди кои чинат 1.500 денари за да се изнајми еден, а исто така се бара да има и кајаци кои чинат исто така 1.500 денари за еден.

Целиот текст тука.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk