logo
logo
logo

Земјотрес од 3,4 степени близу Тирана, почувствуван и во Македонија

Vecer | 14.01.2023

Земјотрес од 3,4 степени близу Тирана, почувствуван и во Македонија

Епицентарот бил на 23 километри североисточно од Тирана, на длабочина од шест километри.

Земјотресот е почувствуван и во Македонија, особено во западниот дел.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk