logo
logo
logo

Вучиќ на средба со Бајден: Ја потврдивме заложбата за унапредување на билатералните односи

Vecer | 22.09.2023

Вучиќ на средба со Бајден: Ја потврдивме заложбата за унапредување на билатералните односи

„На официјалниот прием кај претседателот Бајден ја потврдивме нашата посветеност за натамошно унапредување на нашите билатерални односи“, објави Вучиќ на Инстаграм профилот „будуќностсрбијеав“.

Вучиќ објави и фотографија на која е заедно со сопругата Тамара Вучиќ, американскиот претседател Џозеф Бајден и првата дама на САД, Џил Бајден.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk