logo
logo
logo

ТАЖНО:

УРЕДНИК ПОЧИНА СРЕДЕ ПРОГРАМА ВО ЖИВО: На хрватскиот водител му се слошило на работа

Vecer | 03.06.2023

УРЕДНИК ПОЧИНА СРЕДЕ ПРОГРАМА ВО ЖИВО: На хрватскиот водител му се слошило на работа

Иван Дворжак, долгогодишниот музички уредник на Хрватското радио, почина синоќа на своето работно место.

Околу 22 часот на Дворжак ненадејно му се слошило додека бил на работа - на „смена“ во Радио Сљеме. Како што се дознава, веднаш била повикана брза помош, но сите напори за реанимација биле залудни.

Неофицијално се дознава дека градоначалникот Томислав Томашевиќ, кој синоќа гостуваше во Дневникот на ХРТ, го напуштил студиото со шокирани вработени кои само 10 минути претходно биле сведоци на смртта на колегата.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk