logo
logo
logo

Уапсен е продуцент, кој на вчерашните протести во Белград ја носеше обесената кукла на Вучиќ

Vecer | 04.06.2023

Уапсен е продуцент, кој на вчерашните протести во Белград ја носеше обесената кукла на Вучиќ

Нему му е одреден притвор до 48 часа за кривичното дело Повикување на насилна промена на уставниот поредок.

Тој ќе биде изведен на распит во Вишото јавно обвинителство во Белград. Инаку, на социјалните мрежи беа објавени и снимки и фотографии со споменатиот транспарент.

Како што дознава Курир, транспарентот бил пронајден во стан на друг маж.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk