logo
logo
logo

Црна Гора: Поради закани со бомби евакуирани училишта, градинки и институции

Vecer | 09.06.2023

Црна Гора: Поради закани со бомби евакуирани училишта, градинки и институции

Евакуирани се градинки во Подгорица, а во исто време се упатени закани и на адресите на црногорското МВР, Управата на полицијата, Агенцијата за национална безбедност, Министерството за правда, Основниот и Високиот суд и локални медиуми.

Како што пренесуваат црногорските медиуми, во заканата се наведува дека канистри со наводно отровен нервен гас со детонаторни направи ќе бидат поставени во Подгорица, Бар, Будва и Котор.

Тоа е втор ден по ред како бројни црногорски институции добиваат закани, поради што се евакуирани.

Вчера на адреса на 120 училишта и институции во Црна Гора пристигна дојава за поставена бомба, кои поради новиот бран закани со бомби беа испразнети, а наставата беше прекината. 

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk