logo
logo
logo

Торта и милкшејк во лице за главниот преговарач на Курти, партиски активисти бараат и оставки

Vecer | 22.03.2023

Торта и милкшејк во лице за главниот преговарач на Курти, партиски активисти бараат и оставки

На твитер е објавено и видео од „нападот по торта“ на кое се гледаат активисти како пред влезот на зграда фрлаат парчиња торта кон Бислими, извикувајќи „Честитки за Заедницата на српските општини“. “Ние, граѓаните на Косово, ќе се спротивставиме и масовно ќе бараме оставка“, му порачаа активистите.

На преговарачка маса е германско-францускиот предлог за решение на косовското прашање, а во него меѓу другото е вклучено и формирање Заедница на српски општини.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk