logo
logo
logo

Српски медиуми: Вучиќ е подготвен да оди на избори во септември како кандидат за премиер

Vecer | 07.02.2023

Српски медиуми: Вучиќ е подготвен да оди на избори во септември како кандидат за премиер

Вонредните избори во Србија би можеле да се одржат веќе во септември, пишува српскиот портал Блиц, повикувајќи се на извор од врвот на српската напредна странка  на Александар Вучиќ.

Оваа информација е објавена по остриот говор на Вучиќ на состанокот на врвот на СНС.

– Подобро е да ѝ се приклучиме на опозиција отколку партиски и приватни интереси да ја водат државата. Подготвен сум да одам на избори како кандидат за премиер, но нема да попуштам под уцена – рече Вучиќ.

Сумирајќи ја неодамнешната седница на Народното собрание посветена на Косово и Метохија, Вучиќ рече дека СНС е сама во одбрана на државните интереси и дека го има народот со себе.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk