logo
logo
logo

Силен земјотрес во БиХ, почувствуван е и во Хрватска: Татнеше!

Vecer | 23.09.2023

Силен земјотрес во БиХ, почувствуван е и во Хрватска: Татнеше!

Магнитудата била 4,5 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот бил на 47 километри од Мостар и 12 километри од Метковиќ.

Го почувствувале и граѓаните на Дубровник, Опузен и Метковиќ. Засега нема извештаи за причинета материјална штета.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk