logo
logo
logo

Рафални пукотници во местото Бањска, каде беше убиен косовскиот полицаец

Vecer | 24.09.2023

Рафални пукотници во местото Бањска, каде беше убиен косовскиот полицаец

На влезот во Бањска има оклопно возило на специјалните полициски сили на Косово и возило на ЕУЛЕКС, додека нема членови на КФОР, објави српски Курир.

Влезот во Бањска е блокиран. Еден селанец се пожалил дека се обидел да помине до ова место за да го нахрани добитокот, но тие не му дозволиле.

Низ Балабан слободно минуваат цивилни возила во двата правци.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk