logo
logo
logo

Лајчак пристигна на Косово,токму кога тензијата се зголеми поради убиството на полицаецот

Vecer | 24.09.2023

Лајчак пристигна на Косово,токму кога тензијата се зголеми поради убиството на полицаецот

Од утрово на северот на Косово е тензично, а специјалците на  косовската полиција се концентрирани на влезот во селото Бањска.

Косовската полиција соопшти дека ноќеска во 2 часот и 34 минути од страна на единицата за брза интервенција на влезот во Бањска забележале два камиони без регистарски таблички, а влезот во ова село преку мостот бил блокиран.

Кога на ова место пристигнале единиците од станицата Звечан, како што навеле, „наишле на отпор“, па биле застрелани двајца полицајци, а еден им подлегнал на повредите, објави српски Курир.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk