logo
logo
logo

До темел изгоре ресторан и хотел на Олимпик Бич, каде имало туристи од регионот (ВИДЕО)

Vecer | 23.09.2023

До темел изгоре ресторан и хотел на Олимпик Бич, каде имало туристи од регионот (ВИДЕО)

Во моментот на пожарот во зградата имало и српски туристи, дознава Телеграф.рс.

Како што јави известувачот од местото на настанот, чад избувнал на сите страни, а пожарот бил голем. Нашите туристи велат дека можна причина за пожарот е невнимателно фрлање петарди во близина на зградата.

- Огнот беше огромен, гореше од сите страни. Гледавме што се случува, се плашевме за нашата безбедност - велат очевидци.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Според страницата на Инстаграм 192.rs, според првичните информации нема сериозно повредени, но на видеото се гледа дека неколку лица се во шок.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk