logo
logo
logo

Блокирани се граничните премини меѓу Косово и Србија по убиството на полицаецот

Vecer | 24.09.2023

Блокирани се граничните премини меѓу Косово и Србија по убиството на полицаецот

Слична е состојбата и на преминот Брњак, јавува српски Курир.

Засега не е позната причината поради која возилата и луѓето не се пропуштаат на Косово од Србија.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk