сабота, 26 јули 2014  ::  Бр. 15633
Маркетинг Контакт Импресум Претплата Пријатели Архива
Излегува секој ден освен недела. Првиот број излезе на 11.11.1963 год.
Изјава на денот
На Србија никој нема право да и дели лекции
Ивица Дачиќ, министер за надворешни работи на Р. Србија
НАСЛОВНА Вести Економија Скопска Балкан и Свет Култура Life Спорт Забавна Од почеток Видео
 

ГОЛЕМ ИНТЕРЕС КАЈ МАЖИТЕ ЗА ПЛАСТИЧНА ХИРУРГИЈА

Летен хит: Жените ставаат силикони, а мажите ги намалуваат градите...

Македонија и Канада ќе ги заштитат инвестициите со ...

"Монтанте груп" ќе инвестира 10 милиони евра во фаб...

Италијанската компанија ќе произведува амортизери за возови, шински возила, автобуси и тешки возила. Првичната инвестиц...
АКТУЕЛНО
Лепа Брена тешко повредена
Баритонот Борис Трајанов прогласен за национален уметник
Пијан возач се прегази самиот себе
Претпладне сонце, попладне дожд
Состојбата на тројцата повредени во Сопиште и натаму критична
 

Вести

ПО ПОВОД РАМАЗАН БАЈРАМ

Груевски приреди Ифтар вечера во Владата

Заслужните иселеници од Иванов добија медали
Италија ја поддржува Македонија да почне со пристапните преговори
Тројцата изгорени се борат за живот
Јолевски: Македонија придонесува во градењето на мирот во светот

Балкан & Свет
 
Порано келнери и чистачи, а сега го водат светот
Блискиот Исток е црна дупка, а нелегалната емиграција е несопирлива
Лошите временски услови причина за несреќата на алжирскиот авион
Децата ќе мораат да го местат креветот и да чистат
Забавна
 
Калија ја крстивме на плажа!
Далечината ни ја уби љубовта со Марчел!
Лепа Брена скрши рака
Охрид фест - музика за сечиј вкус!
Спорт

Фалкао како позајмен во Реал (М)

Се продаваат по 7.187 дресови на Родригез на час
Богатство за парче хартија
На Пинто му паѓал мрак на очи од соработникот
Лима му даде втора шанса на Јариќ
 
Скопска
 
Новите згради би го издржале земјотресот од '63-та како од шега!
За зеленилото во Аеродром веќе нема суша
Отворена копаничарска изложба
Доделени 41 нов ваучер за новороденчињата
Култура
Титула национален уметник и за маестро Борис Трајанов
Македонските фоторепортери ја сликаа Сен Трпејца!
Македонска копродукција на филмскиот фестивал во Венеција!
Во градот на конзулите сонот стана јаве...
Економија

Гужвата на патарини и на граница можете да ја видите и на мобилен

Маѓар телеком за две години ќе отпушти 1.700 вработени
Најмногу 2% од домовите во Македонија осигурани од земјотреси и поплави
Од вкупното производство на струја 1,4% е од ветерници
Се подготвува ребаланс на Буџетот
НАЈНОВИ ВЕСТИ

 

 

 
 

Одбојка на песок
Готова првата галија
Марфи
Експертот секогаш ќе го прокоментира она што е очигледно.