среда, 30 јули 2014  ::  Бр. 15635
Маркетинг Контакт Импресум Претплата Пријатели Архива
Излегува секој ден освен недела. Првиот број излезе на 11.11.1963 год.
 
НАСЛОВНА Вести Економија Скопска Балкан и Свет Култура Life Спорт Забавна Од почеток Видео
 

И НИМИЦ НА ИСТА ЛИНИЈА СО МЕРКЕЛ И ГРУЕВСКИ: ПРАШАЊЕТО ЗА ИМЕТО НА МАКЕДОНИЈА Е ПРАШАЊЕ КОЕ ЗАСЕГА МНОГУ ЗЕМЈИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ГИ САД И ГЕРМАНИЈА

Мојот мандат е за името, ОН не преговараат за идентитет

Македонија, е земја на верски права и слободи...

Иднината на Алкалоид е рамо до рамо со светските фа...

Алкалоид во последните 15 години инвестираше повеќе од 120 милиони евра во производство, кадар, знаење и нормално е што...
АКТУЕЛНО
Нимиц од Атина: Нема напредок во разговорите за името
Се самоуби жена со скок од петти кат (ФОТО)
Парното поевтинува за 4,69 отсто
Груевски: Економијата и индустријата имаат одличен развоен тренд
Три години затвор за 6 учесници на протестите против пресудата за Монструм
 

Вести

Трајко Вељаноски ќе ги чека опозиционерите до октомври

"Пушти коси" од Зијан и "Либар" од Џибони се омилени песни на граѓаните
САД ја поднови граничната полиција и Царинската управа
Димовски: Свински плевел кој убива луѓе и се заканува и на Македонија
Очув го убил дечкото на поќерката

Балкан & Свет
 
Меѓусебните обвинувања нема да ги вратат мртвите деца
Вилијамсон: Нема докази за трговија со органи во Косово
Во Грција ќе се стационираат беспилотни летала?
Рускиот претседател го крие семејството како змија нозе
Забавна

Даниел Кајмакоски почна да го снима албумот!

Саунд Месенџерс снимија песна со Панчо од ДНК!
Влатко Стефановски ќе фаќа сеир со битолчани
Син ми научи да плива и да нурка!
Најубави славни русокоси
Спорт

Бруна ниша со колковите, на Неимар му течат лиги

За пет години ќе играме скандинавски ракомет
Дунга: Во тимот на Бразил ќе нема кловнови
Футре жонглира топка со пенисот
Ева му го сврте умот на Марадона
 
Скопска
 
Снаите башка од свекрвите: конечно, стан во Скопје од 72м2 за само 40. 000 евра
Коњаниците гордо кон Мечкин Камен
Петровски најбрз на велосипед на 100 км
Украдени 121 блокатор од тркала на возила
Култура
По сите овие дождови: избор на топ 5 "дождовни" филмови
И Французите ја научија Македонско девојче
Ќе си седиш дома на фотелја и ќе си следиш Охридско лето!
Арсен Дедиќ награден за роденденот
Економија
 
Ја имате ли вистинската диплома? Инженерите ги вработуваат уште додека студираат!
Две нови слободни индустриски зони ќе никнат во Берово и Виница
"Алкалоид" со добивка од 4,7 милиони евра и 43 нови вработувања
Европејците ќе ги затвораат рафинериите
НАЈНОВИ ВЕСТИ

 

 

 
 

Светски куп во параглајдерство 2014
Одбојка на песок
Марфи
Никогаш не можеш да погодиш од која страна поминал возот гледајќи во шините.