Забавна

15 октомври 2018

Холограмската Ејми Вајнхаус на турнеја во 2019

Холограмот на починатата соул-џез пејачка Ејми Вајнхаус тргнува на светска турнеја кон крајот на 2019 година, пишува „Гардијан“. Проекцијата на пејачката ќе изведува дигитално преработени песни со придружни вокали...

Анастасија со новиот изглед ги шокираше сите (ФОТО)

Анастасија Ражнатовиќ секојдневно е се повеќе на мета на јавноста. Убавата ќерка на турбофолк дивата Цеца, постојано е во фокусот на вниманието како на медиумите, така и на публиката, која од ден на ден е се...

Во својата прва улога Бред Пит глумеше син на Милена Дравиќ

Својата прва улога во професионалната кариера Бред Пит ја оствари во црногорскиот филм „Темната страна на сонцето", во кој глумеше заедно со Милена Дравиќ.

...

Моби земал екстази за појадок и пиел неколку литри вотка нa ден

Американски музичар Ричард Мелвил Хол, познат под своето уметничко име Моби го најави излегувањето на мемоарите „Then It Fell Apart“ за 2019 година, според „Ролинг стоун“.

on...

„Бикини Мун“ на Манчевски со кино премиера во Њујорк

„Бикини Мун“, петтиот филм на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски, на 12 октомври имаше кино премиера во Њујорк. На црвениот килим пред киното, покрај бројни режисери, актери, продуценти, сценаристи и...

14 октомври 2018

Запознајте ја Елеонора - Македонката во "Задруга" (ФОТО)

По успешната прва сезона на реалното шоу „Задруга", неодамна започна и новата сезона на „Задруга 2". 

Покрај станарите кои веќе се наоѓаат таму, мината недела им се приклучи и нашата Елеонора Миљковиќ.

...

Старлетата Сораја во возвратна билатерална посета на колешките во Скопје (ФОТО)

На Александра Накова и српската старлета Сораја Вучелиќ им тргна дружбата! Минатиот викенд старлетите уживаа во Белград, а вчеравечер беа излезени во Скопје, но овојпат им се придружи и поранешната водителка Мелита...

Сите ги гледаат овие слики од Амал Клуни и мислат само едно: Лицето и е изобличено, но видете и ги нозете (ФОТО)

Отсекогаш била препознатлива по тенката линија, но сега навистина ги загрижува луѓето. Прекрасната Амал Клуни неодамна ја прослави четвртата годишнина од бракот со Џорџ Клуни. Актерот на секој чекор се расфрла со...

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ купуваат вила во Кина, од цифрата памет се врти во глава

Пеачката Јелена Карлеуша наскоро ќе стане сопственичка на вила во Пекинг.

Откога нејзиниот сопруг Душко Тошиќ потпишал со Кинескиот клуб "Гванжу ТФ", Јелена постојано трага по недвижности, која таа со децата...

Шокантно: Однапред се знаело дека Ѓоковиќ ќе го освои Шангај, светот вчудоневиде од оваа снимка (видео)

Навивачите се радосни, и знаеле дека познатиот тенисер ќе дојде до титула и пред почетокот на турнирот.

Новак Ѓоковиќ денеска по четврти пат во кариерата го освои Мастерс во Шангал, а по 11. пат титула во...

Скандал ја тресе естрадата, завршила со две шишиња инфузија: Пејачката се затрула од алкохол...

Данијела Враниќ минатата недела била примена во приватна клиника под изговор дека се отрула со храна. Меѓутоа докторите брзо констатирале дека на пеачката и засметал алкохолот кој ден пред тоа го конзумирала и тоа...

Ова е најконтроверзниот филм во Југославија, забранет 15 години – Милена во него е маестрална (ВИДЕО+ФОТО)

Велат дека овој филм е еден од најконтроверзните во старата Југославија. Поради стравот од реакција на јавноста, филмот беше прикажан само пред мала публика на почетокот на седумдесеттите години, а подоцна и на...

Цеца повеќе не изгледа ваква: Ражнатовиќ со новиот имиџ ги изненади сите (фото)

Цеца Ражнатовиќ ги изненади своите следбеници со промена на изгледот.

Имено, Ражнатовиќ решила да ја смени бојата на косата, каде што и е осветлена, но дали е бринета.

...

Душко кулира а ЈК во микро костим за капење, она што паѓа во очи е еден детал на задникот (фотo)

Семејството Тошиќ-Карлеуша кои одмараа на Малдиви, Душко во овој рај како да заборави на Кина и фудбалот, а Јелена само менува костими за капење и ужива. Тука со нив се секако и ќерките Атина и Ника.

Од...

Се омажи омилената ѕвезда на Гранд: Пеачката на свадба ја собра пола естрада (видео)

Многу голеги од естрадата на прослава...

Марина Станкиќ, популарна пеачка на "Ѕвездите на Гранд" го кажа судбоносното "да" на својот долгогодишен партнер. Како што се дознава после венчавањето, прославата...