20 Nov 2020

Последен пат Иван Беќарев се занимавал со работа која најмногу ја сакал на 22 октомври. Насмеан, ведар и полн оптимизам, не ни насетувал дека тоа…

20 Nov 2020

Актерката Даница Максимовиќ се потсети на покојниот, легендарен пејач Тома Здравковиќ, со кого беше…

20 Nov 2020

Пејачот Дарко Лазиќ, кој го намалил желудникот, во еден момент имал дури 140 килограми, и веќе симнал повеќе од 70, а ги изненадил своите фанови…

20 Nov 2020

Атрактивната пејачка Јелена Карлеуша многу често знае да објави фотографии кои предизвикуваат бура од реакции. Овој пат…

20 Nov 2020

Малку детали од младоста на Марија Шерифовиќ

Марија открила интересна анегдота од својата младост. Имено, познато е дека таа и Јелена…

20 Nov 2020

Убавата глумица ги шокирала своите фанови.

Глумицата Слобода Милошевиќ неодамна на својот Инстаграм го покажала новиот член на семејството…

20 Nov 2020

Пејачите на своите настапи не само што ја забавуваат публиката, туку честопати и имаат проблем со неа. Но речиси сите…

20 Nov 2020

Пејачката Марија Шерифовиќ  беше прва гостинка во новата емисија„Шок Ток“. Во многу емотивната…

20 Nov 2020

Пејачката Сека Алексиќ откри дека прележала коронавирус.

20 Nov 2020

Танчерот и „плус сајз“ модел од Далас, Тексас, Декстер Мејфилд, дефинитивно го украл шоуто за време…

19 Nov 2020

На сите новопечени мајки им испратила силна порака Турската глумица Бергузар Корел, која се прослави во улогата на Шехерезад во серијата Илјада и…

19 Nov 2020

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ уште како девојче заплови во музичките води и стана голема ѕвезда, така што денес е…

19 Nov 2020

Кон почетокот на годинава фолк пејачката Елена Велевска јавно призна дека на нејзиниот брак и покрај сите нејзини напори му нема спас, заедничкиот…

19 Nov 2020

Сораја Вучелиќ го прослави својот роденден пред неколку дена, каде скапоцените подароци не…

19 Nov 2020

Фолк-пејачката Стојанка Новаковиќ Стоја имала син Милан кога имала само 17 години.

19 Nov 2020

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша (42) покажа како изгледа кога е сама дома, а поради нејзиниот с*кси…