Забавна

21 јануари 2019

Карлеуша се вратила од Кина! Се појавила на снимање "Ѕвездите на Гранд"! Обезбедувањето излегло по неа (фото/видео)

Не сакала да дава изјави

Пеачката Јелена Карлеуша откога се најде во центар на по*но скандалот, брзо потезно заминала за Кина кај својот сопруг Душко Тошиќ.

Иако се шпекулирало околу тоа дали ќе се...

Снимка со Душко ги поплави социјалните мрежи. Еве што Тошиќ направил пред скандалот на Карлеуша! Знаел што го чека

Фудбалерот Душко Тошиќ, сопругот на пеачката Јелена Карлеуша со денови се наоѓа во центар на интересот на јавноста поради по*но аферата на неговата сопругата.

Имено на социјалните мрежи се појавила снимка на...

Видео снимки со Јелена Карлеуша кои се снимени на денот кога дознала дека на Интернет се вртат спорните фотки

 Поп дивата Јелена Карлеуша работела со своите кандидати во студиото на Гранд кога дознала дека на Интернет се вртрле фотографиите за кои се тврди дека биле нејзини.

Јелена на видео снимките делува...

Една од најубавите изведби на познатата балада ,,Ружица си била‘‘ од Бјело Дугме е во староградска верзија (ВИДЕО)

Познатат музичка група Бјело Дугме имаше многу хитови, еден од тие е и песната Ружица си била, испеана од Горан Бреговиќ и Ален Исламовиќ, овој пат во кафеанска верзија. Оваа позната музичка група имаше голем број...

650 врсти на јадења, непожелни гости и 1 фустан од Диор: Пикантерии од свадбата на Лепа Брена и Бобо испливале после 28 години брак

Младенците биле одлично расположени со што гласно и јасно го изговориле судбоносното "да" .Спектакуларната прослава се одржала на 7 декември 1991 година, а Дневник 2" бил прекинат со што Брена и Бобо директно се...

Утре промоција на играно-документарниот филм „Ти си Алеф“ со Игор Џамбазов

На 22 јануари, вторник, во 20 часот во Македонската опера и балет во Скопје ќе се одржи промоција на играно-документарниот филм „ти си Алеф“ на Соња Ризоска Јовановска.

„Ти си Алеф“ е играно – документарен...

Призор од кој застанува здив: Планински дом на 3 ката во Австрија исчезна под снег! Лавина го затрупала целосно (видео)

Снимката која настанала во Австриските Алпи го покажува планинскиот дом кој исчезнал под дебелиот слој снег.

Обилните снежни врнежи во целост го покриле трикатниот дом кој се наоѓа на 2.136 метри надморска...

Шок! Огњен Врањеш открива нови детали: Душко Тошиќ знаеше за мојата врска со Јелена, сега донесов најважна одлука...

Страстите кои се брануваа после врската на Огњен Врањеш и Карлеуша, кои ја имале позади грб на Тошиќ, сеуште не стивнува.

Иако долго молчел и само еднаш се огласил на Инстаграм, со што веднаш го избришал,...

Почина агентот на ЦИА кој беше инспирација за оскаровецот „Арго“

Почина поранешниот агент на ЦИА Тони Мендез (78), кој беше инспирација за филмот „Арго“ на Бен Афлек кој во 2013 година освои Оскар. Тој боледувал од Паркинсова болест, објави Би-би-си.

Како експерт за...

20 јануари 2019

Душко Тошиќ и поставил ултиматум на Карлеуша: Ако сакаш да го спасиме бракот, мораш ова да го направиш...

После по*но скандалот кој го тресе цел регион, бракот на Карлеуша и Тошиќ сериозно е занишан.

Душко Тошиќ неодамна и поставил ултиматум на ЈК ако сака да остане во брак со него. Фудбалерот на пеачката, како...

Пуштено првото видео со Карлеуша во Ѕвездите на Гранд после скандалот! Се зборува дека после ова снимање завршила во болница... (видео)

Карлеуша, која е член на жири на ова музичко натпреврување и ментор на многу кандидати, на снимње се однесвала опуштено, им давала совети, но многу време поминувала гледајќи во мобилниот.Како и што претпоставувале...

Исповед на дечкото на Снежана Ѓуришиќ: Еве зошто не сакаме да живееме заедно...

Минатата година на Снежана Ѓуришиќ и донесе љубов, но како стојат работите, и во 2019 година нема да застане пред олтар. Нејзиниот партнер Вања Милошевиќ, угледен гинеколог-акушер признава дека заеднички живот не...

Врањеш повторно жестоко удрил: На Карлеуша и пратил нова порака, решил Тошиќ да го срамни со земја

Скандалот на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш никако да стивне, секој ден се појавува нов доказ против пеачката.

Пеачката ставајќи на Инстаграм фотографии од Кина успеала да остави впечаток дека сега...

Сопругот ја затекнал во се*с на задно седиште во кола? Карлеуша во центар на скандали, еве ги сите шкакливи детали

Љубовниот живот на Карлеуша бил бурен уште од млади денови. Таа се забавувала со униениот дечко Зоран Давидовиќ Чандо, а подоцна да се омажила за бизнисмен од семејството Кариќ.

Бракот на Јелена и Бојан Кариќ...

Баш на роденденот на Душко! Додека Карлеуша престојува во Кина, за неа во Србија се подготвува големо изнадување! Еве за што се работи

 Она што е интересно е на Јелена баш на роденденот на Душко и се подготвува големо изненадување во Србија.

Имено нејзиниот ПР Зоран Битрашевиќ поставил фотографија на својот Твитер која ја заинтригирала...