25 Oct 2020

Подобро да седете ако го гледате некаде надвор

Страшна снимка во траење од 15 секунди тешко во 2020 година ќе најдете поужасна од оваа.…

25 Oct 2020

Данската кинотека, под покровителство на „Данскиот филмски институт“ го прогласи филмот „Исцелител“ на македонскиот режисер Ѓорче Ставрески за…

25 Oct 2020

Пејачката Наташа Беквалац вели дека нема среќа во љубовта, но дека никогаш нема да се откаже од желбата да сака и да биде сакана. Таа зад себе има…

25 Oct 2020

Неговата глума не беше ниту негов прв, ниту втор, ниту десетти избор, а денес зад себе има Оскар и повеќе од 60 филмски улоги. Тој е еден од…

24 Oct 2020

Пејачката Милица Павловиќ важи за една од најпопуларни и најплатени пејачки, а тоа го докажува и една видео снимка кој осамнала на социјалните…

24 Oct 2020

Славниот Арнолд Шварценегер мораше да направи операција на срцето, но постапката помина во најдобар ред, па затоа актерот објави на својот…

24 Oct 2020

Ја заслужува целата љубов на овој свет... 

Младата музичка ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ ја отворила душата за мајкаи, фолк дива Светлана…

24 Oct 2020

Популарниот водител Огњен Амиџиќ активен е на социјалната мрежа Инстаграм, но неговите објави, како што е познато, не прикажуваат ништо освен…

24 Oct 2020

Откако во јавноста како бомба одекна веста за нејзината врска со Бред Пит, атрактивната Германка со полски корени Никол Потуралски стана вистинска…

24 Oct 2020

Вељко се пошегувал, со што објавил фотографија на која пишува што се случува кога брачниот пар ќе се скараат.

Младиот боксер Вељко…

24 Oct 2020

Во Гевгелија по компликации од коронавирус, почина познатиот музичар, пејач Васил Ангов. Тој е трета жртва од Ковид-19 во Гевгелија.

За „…

24 Oct 2020

Внуката на Амди Бајрам минатиот викенд стапи во брак со својот избраник Мектедир. Поради неможноста да се прават свадвени веселби во нашата држава…

24 Oct 2020

Интердисциплинарниот проект кој подразбира фузија на поезија, филм и музика ќе се реализира в понеделник во 20 часот во Europe House Skopje, а…

24 Oct 2020

Во недела, 25 октомври, завршува четвртото издание на Истражувачкиот филмски фестивал – Скопје, кое годинава се одржува онлајн. Филмовите од…

23 Oct 2020

Пеачката се поистоветила со овие зборови...

Пејачката Милица Тодоровиќ е доста активна на социјалните мрежи, со што објавува како работни…

23 Oct 2020

Марија Шерифовиќ откако нема настапи поради коронавирус, доста е активна на Инстаграм, со што сите идеи и ставови ги споделува јавно.