Забавна

14 ноември 2018

ФОТО: Моника Белучи со комплетно различен имиџ за потребите на новата серија

Сите знаеме дека црната коса е заштитен знак на прекрасната Моника Белучи која важи за една од најубавите жени во светот.

Актерката сега стана плавуша и сите ги изненади со драстичната промена.

Таа...

Аукција во Израел: Писмо на Ајнштајн за антисемитизмот продадено за 32.000 долари

Писмо на Алберт Ајнштајн во кое тој говори за зголемувањето на антисемитизмот во Германија во 20-те години од минатиот век, беше продадено на аукција во Израел за 32.000 долари.

– Овде се подготвуваат...

Свадба од 150.000 евра! На денот на венчањето на Дара добила совет од својата мајка повреден од суво злато, а потоа се се острави

После еден брак поради документи а вториот од љубов, престанала да биде формалиста, денеска најмногу ужива во улога на мајка.

Бидејќи раскинала со Лазар, после период на самување и посветеност на работа, Дара...

Најопасните пози за мажите

Деновиве беше објавена нова студија која се занимава со секс позите кои можат да бидат фатални за мажите. Според студијата објавена во списанието „Impotence Research", кое излегува во рамките на магазинот „Nature...

Вељко Ражнатовиќ ја запроси девојката со прстен од 10.000 евра, Цеца одма се пофали (ФОТО)

Синот на Цеца и Аркан, Вељко Ражнатовиќ ја побара за жена својата девојка Богдана Родиќ.

Вељко ги испочитувал српските обичаи и ја побарал раката на Богдана од нејзиниот татко. Прославата траела до раните...

Марија Шерифовиќ денеска слави 34. роденден, а еве како Карлеуша и го честитала... Шоу

 Поп печката, еден од најдобрите вокали на Балканот, Марија Шерифовиќ, денес го прославува 34. роденден.

Шерифовиќ ништо не ставила на својот Инстаграм, но за нејзината колешка и пријателка Јелена Карлуша тоа...

Вака изгледа Наталија Мартиновиќ - првата сопруга на Аркан со која има четири деца! (ФОТО)

Војин Ражнатовиќ, синот на покојниот Жељко Ражнатовиќ Аркан на социјалните мрежи објави фотографија со својот татко која јавноста досега не ја видела.

...

Тие се славни, богати и убави, но еден факт за нивната хигиена ќе ве шокира (ВИДЕО)

Тие се славни, богати и убави, но се чини дека не внимаваат многу на својата хигиена.

Иако за многумина дезодорансот е нешто без што не излегуваат од...

Стеван Анѓелковиќ на првата брачна ноќ му се сличило нешто што ретко се случува! Ваков баксуз не се заборава

Стеван Анѓелковииќ и неговата долгогодишна девојка Наташа љубовта ја крунисале со брак прво пред Бога во црквата Св. Димитриј, а веднаш потоа и граѓанско венчавање на кое дошле со чамец.

Кумата од Ѕвездите на...

Катарина Грујиќ ограбена во Париз - еве што и украле

Пејачката Катарина Грујиќ неодамна престојуваше во Париз каде што го снимаше својот нов спот, односно дуетот со Шако Полумента.

Снимањето на спотот таа ќе го памети по тоа што доживеала непријатност односно...

Дарко преживува голгота и прави хаос: „Ако не ми дадете дрога, ќе се самоубијам“!

Дарко Лазиќ во неделата доживеал најголема апстиненцијална криза од 23-ти октомври, кога имаше тешка сообраќајна несреќа, после која со денови се бореше за живот. Тој се дерел на...

Била вистинска балканска ѕвезда пред 20 години, а потоа се заљубила во син на хрватски политичар: Се омажила, се преселила, тој избор и го сменил животот... (видео)

Пеачката Весна Писаровиќ се прославила со песната "Да знаш", а потоа исчезнала од јавната сцена. Родена е во Брчко, а позната е по хитовите "Доље на колена", "Сасвим сигурна", со која во англиска верзија ја...

Била дете од работничка класа, сега не знае колку е тешка! Дара Бубамара втерува страв во коски! Ако некој направи направи ова, го чека брутална казна

Иако во детството често се тепала со врсниците, плавокосата пеачка цело време се раководела со емоции.

Кога се појавила на естрадното небо, Радојка Аџиќ, позната како Дара Бубамара, важела за слатко и...

Емили Ратајковски во ултра минијатурно бикини покрај базен (ФОТО 18+)

Само што ќе се појави негде или ќе сподели некоја нова фотографија на Инстаграм, веднаш ги бранува машките страсти.

Емили Ратајковски едноставно точно...

Шмекер на тато! Синот на Лукас шета згодна цуца, кога ќе ги видете нејзините секси фотки ќе ви биде јасно заошто сите "кршат" врат по неа (фото)

Поубавата половина на Лазар е Оливера која редовно објавува фотки на социјалните мрежи.

Лазар Вукашиновиќ, син на Аца Лукас, во јавноста веќе се претставил во спотот на својот татко 2012 година, кога...