23 Nov 2020

Џоле смета дека Кристијан намерно претерува со своите приказни. Познатиот денсер и фронтмен на групата “Џогани“ Џоле Џогани гостувал во на ТВ “Ред…

23 Nov 2020

Американската пејачка и латино дива Џенифер Лопез синоќа настапи на „Американските музички награди…

23 Nov 2020

Дара Бубамара и нејзиното момче Тони жестоко се скарале за нејзиниот поранешен сопруг Милан Кесиќ. Како што пишуваат српските медиуми, иако тој…

23 Nov 2020

Маја Оџаклиевска смета дека луѓето со премногу амбиции се длабоко несреќни и затоа е благодарна што…

23 Nov 2020

Не го сонувала принцот на бел коњ, ама сепак стана милијардерка. Поранешната членка на групата „…

23 Nov 2020

Актерката Светлана Цеца Бојковиќ со години е во хармонична заедница со нејзиниот сопруг Славко…

23 Nov 2020

Пејачката Оља Карлеуша одамна се повлече од јавноста, а сега за прв пат се појави во шоу каде…

23 Nov 2020

Цел регион се потресе на веста дека легендарниот глумец Мустафа Надарелич починал после долга борба со тешка болест во 77. година. Во 2012 година…

23 Nov 2020

Тимот на МКЦ го најавува 45-то издание на Млад отворен театар, од 24 ноември до 3 декември, со претстави во живо и фестивалски онлајн…

23 Nov 2020

Гафови на познати личности се вистинско задоволство за фановите а неодамна пронајдена е една интересна изјава на пејачката Вики Миљковиќ.

23 Nov 2020

Приказна која се прераскажува со години!

Во естрадните кругови и денес се прераскажуваат анегдоти од снимање на спотот на песната “…

23 Nov 2020

Српската пејачка Александра Пријовиќ создаде празнична атмосфера во нејзиниот дом уште пред почетокот на месец декември.

Новогодишната…

23 Nov 2020

Неговиот живот е музиката...

Предраг Живковиќ Тозовац во мај минатата година ја оперирал кариотидата, а набрзо после операцијата изјавил…

23 Nov 2020

Марина Туцакович прозборела за пријателите од естрада, односот со Цеца, лечењето...

Марина Туцакович, текстописец скоро две години се бори…

22 Nov 2020

Кралот на народна музика не го интересирале коментари, ја сакал таа песна во својата дискографија по секоја цена.

Растел во музичко…

22 Nov 2020

Галеб писмоносец од белгиска фарма продаден е на аукција на еден кинески купувач по невероватна висока цена.

Галабица по име Њу Ким, која…