Лејди Гага дефинитивно е кралица на трансформациите. Најновите фотки на кои е фатена и буквално не личи на себе, доаѓаат од Италија каде ја снима криминалистичката биографија”House of Gucci“.

Приказната е базирана на романот „Куча Кучи: Сензационална приказна за убиство, лудилото, гламурот и ачлноста“ на автората Сара Греј Форден, која зборува за поранешната сопруга на Маурицио Гучи, Патриција Реџани, која е обвинета дека во 1995 го организирала неговиот атентат на скалите од неговата фирма.

Гага ја глуми токму неа. Јавноста едвај чека да ја види во новата улога, особено после драмата „Ѕвездата е родена“ со Бредли Купер.