Братот на Дамиано Давид од групата „Манескин“ се вика Џакопо и многу наликува на него, но за жал и тој е зафатен и често на Инстаграм споделува фотографии со неговата девојка.

Сè што знае за него е дека е малку повисок и потемен од Дамиано, но тие сепак многу личат еден на друг. Двајцата се витки и со подолга коса, а сличноста особено се забележува на фотографијата каде позираат заедно со легендарниот фудбалер Франческо Тоти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jacopo David (@poppodium)