Жени на фудбалери: Ако тие бидат на требинте, никој фудбал нема ни да гледа (фото

Во Русија наскоро започнува Светското првенство во фудбал. Во центар на внимание секако се спортистите, но не треба да се заборави дека позади секој од нив стојат преубави жени.

Спутник ги преставува најубавите жени и девојки кои ќе учесвуваат на Светското првенство, кое од 14 јуни до 15 јули се оджува во Русија.

Девојка на играчот на шпанската репрезентација Исак– Сара Салмо

 

Жена на напаѓачот на репрезентацијата на Полска Роберт Левандовски – Ана Левандовски

 

? @kleykafe @javierlopezphoto @patrickniccolai @josecarlosdelaosa

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) onJun 22, 2017 at 12:16am PDT

Девојка на напаѓачот на Португалија Кристијано Роналдо – Џорзина Родригес

 

 

?

A post shared by • Ruby Mae • (@rubymae3223) onMay 22, 2018 at 7:21am PDT

Девојка на англискиот репрезентативец Деле Али – Руби Мае

 

Thank you Amsterdam! You were on ????! Shak

A post shared by Shakira (@shakira) onJun 9, 2018 at 3:21pm PDT

 Девојка на одбрамбениот играч на Шпанија Жерар Пике - Шакира

 

Жена на напаѓачот на Аргентина Лионел Меси – Антонела Рукоко

 

 

Qué bonita eres San Sebastián!!? #Donosti #MisRaíces #InolvidableFinDeSemana

A post shared by Edurne (@edurnity) onApr 23, 2018 at 6:47am PDT

Девојка на голманот на шпанската рпрезентација Давид де Хеа - Едурне Гарсија

 

Девојка на голамнот на репрезентацијата на Полска Војчек Шчесног – Марина Лученко

 

 

Starting the week like...??#livethelittlethings #lifebyma

A post shared by LifebyMA ?? (@magii.aravena) onJun 4, 2018 at 1:33pm PDT

Жена на Аргентинецот Едуард Салвија – Магали Аравена.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари