Раперот Стефан Ѓуриќ – Раста по излегувањето од затвор се огласи со ново видео, кое за разлика од претходните не „дише“ со луксуз. Очигледо на слобода времето го поминува многу поразлично од порано, а животот зад решетки го сменил комплетно.

Под видеото објавено на Тик Ток Раста напишал: Отсега вака одам на настап.

Дали раперот познат по бесни автомобили и луксузи, реши навистина да си го смени животот и да стане скромен дечко од соседството не е познато, ама нели се вели – времето е најдобар показател, па ќе видиме дали ја научил лекцијата.

 

@.stefanrasta🔙🔙😂IDEM NA NASTUP….👇👇#fyp #foryoupage #tiktoksrbija #stefanrasta #balkatongang #life #gang

♬ original sound – Rasta