Пејачката  Данијела Враниќ се качи на сцената и по градските локали и прва на сцената го доби прекарот „кралица на сплавовите“. Се зборуваше и дека е миленичка на тешките момци, а во една прилика изјавила дека е најдобар пријател со Милорад Улемек Легија. Ја заинтригира јавноста и со изјавите дека за роденден добила коњ на подарок од политичар, како и дека е омилени и е светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ.

Во тоа време, како што се пишуваше, таа го сними најскапиот спот за песната „Харфа“, но најзапаметена беше по дуетот со Аца Лукас „Нико као ти“, по што започнаа и приказните за нивната романса. Потоа следеше тешко раскинување, па се шпекулираше дека поради тоа се свртела кон алкохолот.

Пејачката, во таа фаза, беше уапсена во центарот на Белград бидејќи возела во алкохолизирана состојба и ги нападнала полицајците кои се обиделе да ја запрат и легитимираат.

„Кралицата на сплавовите“ исчезна од јавноста пред повеќе од 10 години, а постојат различни теории за нејзината медиумска тајност. Додека едни шпекулираат дека се повлекла од јавноста поради љубов и нов избраник на кој му пречи нејзината популарност, други тврдат дека имало презаситеност и дека едноставно ѝ требало пауза од поп музиката.

Неодамна како бомба се слушна веста дека Данијела на големо се враќа на сцената. Долгогодишниот менаџер и продуцент на Аце Лукас, Саша Мирковиќ, на својот Инстаграм профил го најави враќањето на Данијела и откри дека таа ќе гостува на претстојната турнеја на Лукас, а пејачката по тој повод се огласи.

Гостин на концертите на Аце Лукас на настапите кои ги органиирам… мистериозно изјави Саша Мирковиќ, а во описот на објавата стои фотографија од Данијела Враниќ.

“Тоа не е точно. Ќе има враќање на сцената, но без Аце Лукас. Нема да гостувам на неговите концерти”, кратка и јасна била пејачката, додека Мирковиќ изјавил дека не бил во контакт со неа, но дека се била дел од плановите за настап со Аца Лукас. Важно, големата ѕвезда Данијела Враниќ – се враќа на сцената, па макар настапувала и сама, без Аца Лукас.