Запознајте ја девојката чии видеа на Инстаграм се најгледани!

За речиси пет години оваа девојка успеала да ја зголеми својата банкарска сметка. Таа можеби нема најмногу следбеници на социјалните мрежи или најмногу лајкови, но нејзините Инстаграм приказни ги следат огромен број на луѓе. Запознајте сè со Елеонора Леле Понс.

Елеонора има 21 година, родена е во Венецуела, а сега има повеќе од 20 милиони следбеници на Инстаграм.

Таа се занимава како манекенка, глумица, комичарка, јутјуб ѕвезда, а она за кое што е најмногу горда е соработката со американската компанија "Cover Girl". Покрај тоа, таа била дел и од многу модни ревии.

Нејзиното богатство се проценува на три милиони долари, а "Бизнис Инсајдер" ја нарекле како "Леле Понс-феномен за живот".

Сега, кога на крајот од годината се сумираат резултатите за 2017 година, таа е прогласена за девојката чии видеа на Инстаграм се најгледани.

Tell me something I don’t know ❤️🔥

A post shared by Lele Pons (@lelepons) on

Исто така, според "Форбс" таа е на осмото место на листата за најпознати влијателни лица за 2017 година.

Интересно е тоа што Елеонора или Леле како што сите ја препознаваат, се интересира и за политика, а минатата година објавила роман за преживувањето на средношколските денови.

Поврзани

Најнови вести

Коментари