Едно е сигурно!

Членови на жирито на “Ѕвездите Гранд“ полека пристигнува во студиото на Кошутњак, но не сите се расположени за изјави за медиумите.

Снежана Ѓуришиќ беше меѓу првите која пристигна, многу порано, но не беше подготвена да ги запознае медиумите за новата сезона.

Потоа во студиото дојде Александар Милиќ Мили, кој пред снимањето разговарал со новинарите.
Не сакаше да открие на која телевизија ќе се емитуваат “Ѕвездите Гранд“, иако снимањето на емисијата започна денеска, сепак тоа е “државна тајна“.

– Гранд ќе се емитува на телевизијата која е најгледана, а на прашањето кој радиодифузер е погледан од Прва, тој рекол дека се работи за бизнис зделки и дека “Гранд“ наскоро ќе објави.

На прашањето да каже барем во кој термин ќе се прикажува шоуто, со оглед на тоа што “Никогаш не е доцна“ го презеде претходниот термин “Ѕвездите на Гранд“, тој откри еден детал.

– “Ѕвездите Гранда“ секако ќе се емитува во сабота – рекол кусо.

Тој се осврна и на забелешката на Јелена Карлеуша за рејтингот на ова натпреварување откако таа си замина.

– Тоа е само нејзино мислење. “Ѕвездите на Гранд“ е бренд и овој натпревар не го прави еден човек да промени нешто поради него.

Ѓорѓе Давид изјави дека не знае на која телевизија ќе се прикажува музичкото шоу, но дека “би сакал тоа да биде националната фреквенција“.