Водителот ментално е во самоизолација.

Популарниот водител Воја Недељковиќ е позитивен на корна вирус.

Водителот на емисијата “Ѕвездите на Гранд“ моментално се наоѓа дома, во изолација, пишува Курир.рс

Како што се наведува, Воја имал температура и благи симптоми на ковид и добро се чуствува. На снимање нема да доаѓа околу две недели, а колегите од жирито деднаш го повикале да разберат како се чуствува.

Воја порано се тестирал на вирусот, кога го повикале неговите колеги од ЅГ, но тогаш бил негативен.

Да потсетиме, членовите на жирито Давид Ѓорѓе и директорот на продукцијата Александар Милиќ Мили исто така биле заразени со корона.

– Апелирам до сите луѓе дека воопшто не важно дали некој верува или неверува во нешто, дали некој се занимава со теорија на завера или не. Јас уште еднаш кажувам дека бев глупав и дека верував во рекла-кажала варијанта, затоа и ме начека – раскажува Давид откако го прележал вирусот.