Англиската манекенка Наоми Кембел повторно го „покоси“ светот и покажа дека е неприкосновена, дури и на 51 година откако позираше за насловната страница за списанието i-D во Кенија.

Поранешниот топ модел и поранешен ангел на Викторија Сикрет се соблече топлес за снимање и покажа дека изгледа совршено и младешки.

Таканаречената „црна пантерка“, која влезе во светот на моделот на 15-годишна возраст, сепак изгледа одлично за нејзините години, па многу жени ширум светот можат да и завидат на нејзиното згодно тело и убавото лице, а и сите велат дека изгледа најмалку 10 години помлада.

View this post on Instagram

A post shared by i-D (@i_d)