ВИДЕО: Американскиот рапер повикува на апсење на Трамп

Американскиот рапер и актер Ајс Кјуб повика на апсење на американскиот претседател Доналд Трамп во својата нова песна „Arrest the President".

Популарниот рапер, сепак, не го споменува Трамп по име, туку во стиховите наговестува дека станува збор за него.

Тој ја спомнува Белата куќа, како и неговиот тен на кожата, а потоа продолжува жестоко да ја коментира моменталната владејачка политика на САД.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари