Иако сексапилот е одговорен за добар дел од нивната популарност, овие славни ѕвезди се воделе по старомодни принципи и се пофалија дека се чувале за првата брачна ноќ.

Тие ја шокираа јавноста со признанието дека ја чувале невиноста до брак, иако тоа звучи неверојатно.

  1. Џесика Симпсон

„Невиноста може да биде кул и секси“, изјави таа за списанието „Пипл“ во 2000 година. Растејќи, пејачката му дала ветување на својот татко, свештеник, дека ќе почне да носи прстен за чистота од дванаесетгодишна возраст. Пејачот Ник Лашеј (47) призна дека не му било лесно да се почитува нејзината одлука.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Simpson (@jessicasimpson)

  1. Адријана Лима

“Сексот е за брак. Ако нема почит, тоа значи дека тие навистина не ме сакаат”, рече 40 -годишната Адријана Лима во интервју во 2006 година. Таа помина три години во врска со кошаркарот Марко Јариќ (43) додека не се венчаа. Имаат две ќерки заедно, а се разведоа во 2016 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima)

  1. Лиза Кудру

Лиза Кудру (58), популарната Фиби од култната серија „Пријатели“, е сосема поинаква од ликот што го игра во серијата. Таа за медиумите призна дека ја чувала својата невиност до бракот, односно дека не сакала да има секс со момчиња само затоа што тоа го правеле сите нејзини пријатели. Првпат спиела со сопругот Мајкл кога имала 31 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lisa Kudrow (@lisakudrow)

  1. Тина Феј

Познатата комичарка ја загубил невиноста на 24 години со сопругот Џеф Ричмонд, а пред него наводно носела дома само момци кои се хомосексуалци.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tina Fey (@tina_fey_official)

  1. Џастин Бибер

Иако двајцата веќе беа сексуално активни пред бракот, Џастин Бибер (27) и неговата сопруга Хејли Болдвин (24) чекале до бракот за да водат љубов. Џастин воздржал со цел, како што вели, да се приближи до Бога.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber)