Пејачката Гери Халивел Хорнер на сите им стана позната како дел од поп групата Спајс грлс, чии хитови се уште се мегапопуларни. Сè уште се сеќаваме како Викторија Адамс, Мел Би, Мел Си, Ема Бантон и Џери Халивел ги освоија топ листите, а тие беа и станаа еден од најпознатите женски бендови. Освена тоа, нема шанси да не сте ја слушнале верзијата на Гери на песната „It’s Raining Men“.

Гери важеше за веројатно најжешката спајс-девојка – тогаш со црвена коса и бунтовен карактер – но во 1998 година ја започна својата кариера. За разлика од Викторија Бекам, чија популарност растеше и по распуштањето на бендот, Гери никогаш не ја надмина својата слабост, а денес речиси никој не би можел да ја препознае, дури и ако добро се сеќавате на неа од тој период.

Папараците ја фотографирале додека си го шетала куче во Лондон, а нејзиното лице и изглед загрижија многумина. Имено, според странските медиуми, таа се бори со булимија, поради која ослабела 44 килограми. Сепак, пејачката тврди дека овие проблеми ги надминала …

 

Geri Halivel, Džeri Halivel

Таа живее мирно со сопругот Кристофер Хорнер, со кого има две деца, а двајцата имаат посвоени и свои деца и со претходните партнери.