Џони Деп пристигна во Белград, пречекан од Милош Биковиќ со кого потпиша соработка. Доаѓањето на хиливудската ѕвезда беше вест на денот, а по тој повод се огласија многу познати личности.

Секако новинарите не изоставија да ја прашаат Цеца што мисли за тоа, а потоа духовито ги пренасочи кон Ана Николиќ.

Имено, пејачката на својот Инстаграм објави видео во кое новинарите и поставуваат прашање за познатиот глумец. Па што не ја прашавте Ана Николиќ’, таа пее за него“. Потоа почнува снимката со Николиќ која пее своја песна во која се споменува Деп.

“Dolazi mi Dzoni Dep
i tada zivot je lep
u ponoc uvek je tu

Sedimo ljubimo se
on kaze najlepse je
s tobom u Beogradu”

На објавата беше тагнат и славниот глумец кој по овој повод не се огласи, но судејќи по текстот, песната како да е напишана за вчерашниот настан на денот.

Тие двете, како и секогаш, убаво ги насмеаја своите следбеници.