29-годишната пејачка на групатаЛитл Микс, Ли-Ен Пинок одлучи да ги израдува своите следбеници со фотографија од бременоста чиј опис разнежни многумина.

Таа често споделува разни фотографии на кои јасно се гледа како ужива во бременоста. На својот профил на Инстаграм, таа објави и серија фотографии во преден план од нејзиниот труднички стомак, а градите ги покри со рацете.

Овие фотографии ги воодушевија нејзините обожаватели со оглед на тоа што нејзиниот термин е многу близу.

– Сонував за моментот кога ќе можам да те запознаам, да те држам, да те водам и да те учам. Тоа време доаѓа наскоро – напиша пејачката во описот.

Фотографијата наскоро собра над милион лајкови и осум илјади честитки и комплименти во коментарите.

Ли-Ен често ја документираше и ја споделуваше својата прва бременост со пријателите. Така таа објасни дека бременоста е една од најтешките работи низ кои морала да помине.