Адриана Лима демантира:

Тој ми е геј пријател!

Манекенката проговори за скандалот кој и се случи во Турција!

Адриана Лима решила да им стави крај на шпекулациите во турските медиуми дека го изневерила своето момче Метин. На својот профил на Инстаграм објавила фотографија на која се гледа напис од турските медиуми за кој напиша подолго објаснување:

"Иако во целост не го разбирам турскиот јазик, слушнав дека постојат гласини за мене и мојата лојалност кон Метин. За ваша информација човекот покрај мене ми е само пријател и е геј, тој е мое семејство. Причината поради која се заљубив во Турција е фактот што почувствував љубов во оваа земја и, секако, луѓето. Затоа ве молам не го мешајте мојот и животот на Метин, и љубезно ве замолувам да не пишувате вакви лажни вести."

Поврзани

Најнови вести

Коментари