Ким Кардашијан Вест го изненади целиот свет кога во саботата се прошетапо улиците на Њујорк. Таа беше видена облечена во кожа од глава до пети.

На нозете носеше црни кожени чизми со потпетици, црни кожени панталони, црна кожна маица и преку неа црн кожен капут. Сепак, најмногу внимание привлече црната, исто така, кожена маска преку нејзиното лице од која излегуваше само долга испеглана опашка.

Таа, исто така, објави фотографија од облеката на својот профил на Инстаграм каде ги шокираше своите фанови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

„Што по ѓаволите е ова?“, „Дали си добра? Сериозно прашувам?!“’ – се само дел од коментарите.

Облечена во оваа необична садо-мазо облека, таа се пријави во хотелот Риц-Карлтон во Њујорк, пишува Page Six.

Ким моментално е во Њујорк поради познатата Мет Гала.