Тешка ноќ за Цеца: Јас просто психички неможам да издржам да го гледам тоа... (видео)

Музичката дива Светлана Ражнатовиќ Цеца деновиве има многу причини за среќа и годрост. Нејзините деца Вељко и Анастасија редат успеси, таа е секогаш присутна да ги подржи во се.

И додека број на прегледи на првата песна "Совршен пар" на Анастасија постојано расте, Вељко пак гради кариера во рингот, боксот му е омилен спорт.

 

JOS JEDNA POBEDA U PROFI MECU! 🥊 @aceisb4ck ja sam jako ponosna mama.....🤗❤️

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) onJun 9, 2018 at 6:16pm PDT

 Тој последната победа во спортот кој го сака, бокс, се остварил против Даниел Стачоне, со што го накаутирал, притоа тоа морала да реагира брза помош.

Цеца пред камерите во емисија за познати, признала дека многу се исплашила за здравјето на момчето кој го накаутирал Вељко.

- Просто неможев психички да издржам да го гледам тоа. Кога се случи последниот нокаут бев преплашена за маладото момче. Ги барав три-четири пати истата вечер да видам во каква здравствена остојба, понудив секоја можна помош и човечка и финансиска за недај Боже. Иако тие потпишуваат дека во рингот влегуваат на своја одговорност и дека се подготвени да ги прифатат, далеку било, и најлошите последици. И Вељко се распрашуваше за момчето, но тој веќе другиот ден ја нашуштил болницата, бил во добра состојба и можел да патува, рекла Цеца.

Поврзани

Најнови вести

Коментари