Актерот Силвестер Сталоне купи имот во Палм Бич, Флорида за неверојатни 35.375.000 американски долари, кој нуди три објекти, главна куќа, пансион, павилјон за гости и отворена кабина преку базенот.

Сталоне, кој е оженет со претприемачката и поранешна манекенка Џенифер Фавин, е последната sвезда што се приклучи на соѕвездието на познати личности, кои го нарекуваат Палм Бич дом. На списокот се најдоа рокерите Џон Бон Џови и Род Стјуарт, како и многу други ТВ sвезди.

Имотот што го купи славниот Роки беше завршен во 2014 година, кога беше во стилот на Бермуди. Имотот е распространет на 1,5 хектари долж 100 метри приватна плажа долж брегот на езерото, кој исто така вклучува и док.

b515aee2-9413-4ff3-898d-04c1a885b0af-PBDN_121820_Moens_1480_Northlake_NU
SylvesterStallone_PBFI

Луксузниот имот вклучува двоспратна главна резиденција, посебна куќа за гости и павилјон покрај базенот. Вкупно, имотот има седум спални соби и 13.241 квадратни метри простор за живеење, внатре и надвор.

37593866-9112257-Living_room_Even_the_Rocky_alum_s_late_father_Frank_who_died_age-a-43_1609792561934
37593870-9112257-Built_in_2014_The_one_and_a_half_acre_property_features_seven_be-a-32_1609792561668

Француските врати во сите вили се свртени кон езерото, а надворешната кабина гледа на базенот на брегот и бањата, така што овој имот овозможува необичен и неверојатен поглед.

37593834-9112257-Lots_of_fresh_air_French_doors_and_floor_to_ceiling_windows_line-a-35_1609792561681
37593854-9112257-Master_bathroom_Sylvester_might_be_a_native_New_Yorker_currently-a-39_1609792561849

 

Сталоне, кој во 90-тите години на минатиот век поседуваше куќа во Заливот Бискејскиот во Мајами, очигледно ужива да има свој дом со поглед кон морето или езерото, и овојпат реши да се пресели во вистински мал рај. Тогашниот дом го продаде во 1999 година за рекордни 16,2 милиони долари, а подоцна се пресели во Калифорнија.