Таа му беше најверна другарка на Тоше – Антонија Шола не можеше да облече пократко мини (ФОТО)

Сите се сеќаваат на познатата хрватска пејачка Антонија Шола која беше една од блиските пријателки на Тоше Проески.

Пејачката се стекна со слава во Македонија откако го сними дуетот со нашиот пејач, а откако Тоше трагично загина таа поретко беше присутна во македонските медиуми.Денес пејачката ужива во својата слава во Хрватска и ширум Балканот.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари