Светлана Цеца Ражнатовиќ веќе не е занесно црнка (фото)

Една од најсексипилните дами на сцена, Светлана Цеца Ражнатовиќ со години негува впечатлив стил, а црната коса стана нејзин заштитензнак. Сепак, кога и да се појави, Цеца привлекува внимание и предизвикува вистински бум во јавноста.

Овој пат таа се одважи на една драстична промена која предизвика изненадување меѓу нејзините фанови. Светлана Цеца Ражнатовиќ, се откажа од црна коса.

Светлана Ражнатовиќ се одлучида ја промени бојта на косата за неколку нијанси посветла, која кај нејзините следбеници предизвика воодушевување што секако и нејзе и годи, едноставно поради фактот, она што таа е денес е благодарение на нејзината публика и фанови.

 

💋

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) onJul 20, 2018 at 8:58am PDT

Да потсетиме, ова не е прв пат пеачката да се одлучи за понежна боја-медова. Таа еднаш се испроба вакво нешто но во понаков стајлин и тоа 2006 година

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари